C325C361F3G5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C325C361F3G5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 360PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Through Hole
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Capacitance :
360pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±1%
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
KEMET C325C361F3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 360pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C325C361F3G5TA7301 Overview
A program's size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C325C361F3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm