C325C220FAG5TA7301
Mfr.Part #
C325C220FAG5TA7301
Description
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
22pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
KEMET C325C220FAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 22pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C325C220FAG5TA7301 Overview
A program's size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C325C220FAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm