C325C200FAG5TA7301
Mfr.Part #
C325C200FAG5TA7301
Description
CAP CER 20PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Tolerance :
±1%
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
20pF
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C325C200FAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 20pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C325C200FAG5TA7301 Overview
Programs on this device are of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
C325C200FAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm