C325C181FAG5TA7301
Mfr.Part #
C325C181FAG5TA7301
Description
CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 RAD
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
180pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Through Hole
KEMET C325C181FAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 180pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C325C181FAG5TA7301 Overview
A 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
C325C181FAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm