C325C180FAG5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C325C180FAG5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Low ESL
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
18pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
Radial
KEMET C325C180FAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 18pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C325C180FAG5TA7301 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C325C180FAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm