C325C111KAG5TA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C325C111KAG5TA
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER RAD 110PF 250V C0G 10%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Feature :
Low ESL
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Capacitance :
110pF
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
250V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Package / Case :
Radial
Packaging :
Bulk
Datasheets
C325C111KAG5TA
KEMET C325C111KAG5TA
GoldMax 300 Comm C0G 110pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial