C325C104G3G5TA7301
Mfr.Part #
C325C104G3G5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Description
CAP CER 0.1UF 25V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Radial
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Tolerance :
±2%
Mounting Type :
Through Hole
Feature :
Low ESL
Capacitance :
0.1μF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
KEMET C325C104G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C325C104G3G5TA7301 Overview
Programs on this device are of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
C325C104G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm