C324C910J3G5TA
Mfr.Part #
C324C910J3G5TA
Description
CAP CER RAD 91PF 25V C0G 5%
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
91pF
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Datasheets
C324C910J3G5TA
KEMET C324C910J3G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 91pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial