C324C680FAG5TA7301
Mfr.Part #
C324C680FAG5TA7301
Description
CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
68pF
GoldMax 300 Comm C0G
Tolerance :
±1%
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Voltage - Rated :
250V
Low ESL
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
KEMET C324C680FAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 68pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C324C680FAG5TA7301 Overview
Programs on this device are of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
C324C680FAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm