C324C561F3G5TA7301
Mfr.Part #
C324C561F3G5TA7301
Description
CAP CER 560PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Voltage - Rated :
25V
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
560pF
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
KEMET C324C561F3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 560pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C324C561F3G5TA7301 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C324C561F3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm