C324C432F3G5TA
Mfr.Part #
C324C432F3G5TA
Description
CAP CER 4300PF 25V C0G/NP0 RAD
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Capacitance :
4300pF
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
GoldMax 300 Comm C0G
Datasheets
C324C432F3G5TA
KEMET C324C432F3G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 4300pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C324C432F3G5TA Overview
A program's size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C324C432F3G5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm