C324C393G1G5TA7301
Mfr.Part #
C324C393G1G5TA7301
Description
CAP CER 0.039UF 100V C0G/NP0 RAD
Capacitance :
0.039µF
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
KEMET C324C393G1G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.039μF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C324C393G1G5TA7301 Overview
A program's size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C324C393G1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm