C324C392G3G5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C324C392G3G5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 25V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
25V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Capacitance :
3900pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Feature :
Low ESL
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
KEMET C324C392G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 3900pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C324C392G3G5TA7301 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C324C392G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm