C324C391J3G5TA7301
Mfr.Part #
C324C391J3G5TA7301
Description
CAP CER 390PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Capacitance :
390pF
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
KEMET C324C391J3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 390pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial