C324C390GAG5TA7301
Mfr.Part #
C324C390GAG5TA7301
Description
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
39pF
Tolerance :
±2%
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Formed Leads - Kinked
KEMET C324C390GAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 39pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C324C390GAG5TA7301 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C324C390GAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm