C324C272J3G5TA7301
Mfr.Part #
C324C272J3G5TA7301
Description
CAP CER 2700PF 25V C0G/NP0 RAD
Tolerance :
±5%
Capacitance :
2700pF
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C324C272J3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 2700pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial