C324C240GAG5TA7301
Mfr.Part #
C324C240GAG5TA7301
Description
CAP CER 24PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
24pF
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Formed Leads - Kinked
KEMET C324C240GAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 24pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C324C240GAG5TA7301 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C324C240GAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm