C324C240G3G5TA7301
Mfr.Part #
C324C240G3G5TA7301
Description
CAP CER 24PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
24pF
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Voltage - Rated :
25V
Tape and Reel (TR)
KEMET C324C240G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 24pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C324C240G3G5TA7301 Overview
This device's program size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C324C240G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm