C324C222G3G5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C324C222G3G5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 25V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±2%
Capacitance :
2200pF
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Feature :
Low ESL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
KEMET C324C222G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 2200pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C324C222G3G5TA7301 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C324C222G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm