C324C130GAG5TA7301
Mfr.Part #
C324C130GAG5TA7301
Description
CAP CER 13PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Capacitance :
13pF
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL
Voltage - Rated :
250V
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
KEMET C324C130GAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 13pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C324C130GAG5TA7301 Overview
A program's size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C324C130GAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm