C324C112JAG5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C324C112JAG5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1100PF 250V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Tolerance :
±5%
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Package / Case :
Radial
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
1100pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
250V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
KEMET C324C112JAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 1100pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C324C112JAG5TA7301 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C324C112JAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm