C323C910GAG5TA7301
Mfr.Part #
C323C910GAG5TA7301
Description
CAP CER 91PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
250V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
91pF
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Feature :
Low ESL
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
KEMET C323C910GAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 91pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C323C910GAG5TA7301 Overview
Ceramic capacitor is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
C323C910GAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm