C323C910G3G5TA7301
Mfr.Part #
C323C910G3G5TA7301
Description
CAP CER 91PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Capacitance :
91pF
Feature :
Low ESL
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Pbfree Code :
yes
KEMET C323C910G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 91pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C323C910G3G5TA7301 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
C323C910G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm