C323C752J3G5TA7301
Mfr.Part #
C323C752J3G5TA7301
Description
CAP CER 7500PF 25V C0G/NP0 RAD
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Capacitance :
7500pF
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Feature :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C323C752J3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 7500pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C323C752J3G5TA7301 Overview
This device's program size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C323C752J3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm