C323C752G2G5TA
Mfr.Part #
C323C752G2G5TA
Description
CAP CER 7500PF 200V C0G/NP0 RAD
Formed Leads
Temperature Characteristics Code :
C0G
GoldMax 300 Comm C0G
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Width :
3.18mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
±2%
Size Code :
Terminal Pitch :
5.08mm
Capacitance :
7500pF
Radial
Number of Terminations :
2
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Packaging :
Bulk
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Voltage - Rated :
200V