C323C683K1G5TA7301
Mfr.Part #
C323C683K1G5TA7301
Description
CAP CER 0.068UF 100V C0G/NP0 RAD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.068μF
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
KEMET C323C683K1G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.068μF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C323C683K1G5TA7301 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C323C683K1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm