C323C432F2G5TA
Mfr.Part #
C323C432F2G5TA
Description
CAP CER 4300PF 200V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Terminal Pitch :
5.08mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Length :
5.08mm
Tolerance :
±1%
Feature :
Low ESL
Size Code :
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Packaging :
Bulk
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Capacitance :
4300pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
3.18mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Dielectric Material :
Ceramic
Datasheets
C323C432F2G5TA
KEMET C323C432F2G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 4300pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
C323C432F2G5TA Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C323C432F2G5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm