C323C393K3G5TA7301
Mfr.Part #
C323C393K3G5TA7301
Description
CAP CER 0.039UF 25V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
Low ESL
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Capacitance :
0.039µF
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C323C393K3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.039μF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C323C393K3G5TA7301 Overview
Ceramic capacitor is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
C323C393K3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm