C323C393K2G5TA7301
Mfr.Part #
C323C393K2G5TA7301
Description
CAP CER 0.039UF 200V C0G/NP0 RAD
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Capacitance :
0.039µF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
KEMET C323C393K2G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.039μF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C323C393K2G5TA7301 Overview
Programs on this device are of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
C323C393K2G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm