C323C273G1G5TA7301
Mfr.Part #
C323C273G1G5TA7301
Description
CAP CER 0.027UF 100V C0G/NP0 RAD
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Capacitance :
0.027μF
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Mounting Type :
Through Hole
KEMET C323C273G1G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.027μF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C323C273G1G5TA7301 Overview
Ceramic capacitor is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
C323C273G1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm