C323C271G3G5TA7301
Mfr.Part #
C323C271G3G5TA7301
Description
CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
270pF
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
KEMET C323C271G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 270pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C323C271G3G5TA7301 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C323C271G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm