C323C123K3G5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C323C123K3G5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.012UF 25V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Package / Case :
Radial
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Capacitance :
0.012µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Lead Style :
Formed Leads
Feature :
Low ESL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C323C123K3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.012μF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C323C123K3G5TA7301 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C323C123K3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm