C322C823K1R5TA
Mfr.Part #
C322C823K1R5TA
Description
CAP CER 0.082UF 10% 100V X7R RAD
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
yes
Lead Pitch :
5.08mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
1 (Unlimited)
Dissipation Factor :
2.5 %
Published :
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
0.082µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
HTS Code :
Package / Case :
Radial
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mount :
Through Hole
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Temperature Coefficient :
X7R
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
JESD-609 Code :
e3
Series :
GoldMax 300 Comm X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
3.18mm
Number of Terminations :
2
Height :
3.18mm
Size Code :
Tolerance :
±10%
Temperature Characteristics Code :
X7R
Datasheets
C322C823K1R5TA
KEMET C322C823K1R5TA
GoldMax 300 Comm X7R 0.082μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial