C322C565J3R5TA7301
Mfr.Part #
C322C565J3R5TA7301
Description
CAP CER 5.6UF 25V X7R RADIAL
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Series :
GoldMax 300 Comm X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
5.6µF
Size / Dimension :
0.200Lx0.160W 5.08mmx4.07mm
KEMET C322C565J3R5TA7301
GoldMax 300 Comm X7R 5.6μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.200Lx0.160W 5.08mmx4.07mm -55°C~125°C Through Hole Radial
C322C565J3R5TA7301 Overview
This device's program size/dimension is 0.200Lx0.160W 5.08mmx4.07mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C322C565J3R5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.160W 5.08mmx4.07mm