C322C473J2G5TA
Mfr.Part #
C322C473J2G5TA
Description
CAP CER 0.047UF 200V C0G/NP0 RAD
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
0.047µF
Packaging :
Bulk
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
C322C473J2G5TA
KEMET C322C473J2G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 0.047μF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C322C473J2G5TA Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C322C473J2G5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm