C322C473G1G5TA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C322C473G1G5TA
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.047UF 100V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Style :
Formed Leads
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Radial
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
0.047µF
Voltage - Rated :
100V
Feature :
Low ESL
Datasheets
C322C473G1G5TA
KEMET C322C473G1G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C322C473G1G5TA Overview
Programs on this device are of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
C322C473G1G5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm