C322C432G2G5TA7301
Mfr.Part #
C322C432G2G5TA7301
Description
CAP CER 4300PF 200V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Terminal Pitch :
5.08mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
3.18mm
Dielectric Material :
Ceramic
Size Code :
Capacitance :
4300pF
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR
Mounting Type :
Through Hole
Feature :
Low ESL
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
200V
Length :
5.08mm
ROHS3 Compliant
Temperature Characteristics Code :
C0G
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
KEMET C322C432G2G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 4300pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
C322C432G2G5TA7301 Overview
Programs on this device are of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
C322C432G2G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm