C322C430G3G5TA7301
Mfr.Part #
C322C430G3G5TA7301
Description
CAP CER 43PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
43pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Pbfree Code :
yes
Feature :
Low ESL
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
KEMET C322C430G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 43pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C322C430G3G5TA7301 Overview
This device's program size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C322C430G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm