C322C391K2G5TA
Mfr.Part #
C322C391K2G5TA
Package / Case
Dipped
Description
CAP CER 390PF 200V C0G/NP0 RAD
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
200V
Termination :
Radial
Length :
6.6mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Published :
HTS Code :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height :
3.18mm
Terminal Shape :
Wire
Package / Case :
Dipped
Depth :
3.18mm
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Multilayer :
No
Dissipation Factor :
0.1 %
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
5.08mm
Mount :
Through Hole
Dielectric :
C0G
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
10%
Capacitance :
390pF
Temperature Characteristics Code :
C0G
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Pitch :
5.08mm
Datasheets
C322C391K2G5TA
390pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Dipped