C322C362G3G5TA7301
Mfr.Part #
C322C362G3G5TA7301
Description
CAP CER 3600PF 25V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
25V
Feature :
Low ESL
Mounting Type :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Style :
Formed Leads
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
3600pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Package / Case :
Radial
KEMET C322C362G3G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 3600pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C322C362G3G5TA7301 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C322C362G3G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm