C322C332J5G5TA7301
Mfr.Part #
C322C332J5G5TA7301
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 RAD
Capacitance :
3.3nF
HTS Code :
Width :
3.18mm
Tolerance :
5%
Max Operating Temperature :
125°C
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Size Code :
REACH SVHC :
No SVHC
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Dielectric :
C0G
Lead Pitch :
5.08mm
Published :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Shape :
Wire
Packing Method :
Bulk
Multilayer :
yes
Height :
6.6mm
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
50V
Mount :
Through Hole
KEMET C322C332J5G5TA7301
3.3nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial