C322C332J1G5TA7303
Mfr.Part #
C322C332J1G5TA7303
Description
CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Outside Bend
Voltage :
100Vdc
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Length :
5.08 mm
Voltage Rating :
100 VDC
Size / Dimension :
0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm)
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Lead Spacing :
5.08 mm
Size (mm) :
5.08 x 3.18 x 6.6
Lead Diameter (mm) :
0.51
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Dielectric :
C0G
Product Height (mm) :
6.6(Max)
Mounting Type :
Through Hole
Termination Style :
Radial
Height :
3.18 mm
Number of Terminals :
2
Voltage - Rated :
100V
Lead Diameter :
0.51 mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Width :
6.6 mm
Capacitance Value :
0.0033uF
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Product Depth (mm) :
3.18(Max)
Product Length (mm) :
5.08(Max)
Type :
Goldmax C0G Dielectric Commercial Grade MLCCs
ECCN (US) :
EAR99
Terminal Pitch (mm) :
5.08
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Dissipation Factor (%) :
0.1
Thickness (Max) :
Capacitance :
3300 pF
Mounting :
Through Hole
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded
Packaging :
Tape and Reel
Features :
Low ESL
Package / Case :
Package :
Tape and Reel (TR)
Seated Plane Height (mm) :
6.6(Max)
Subcategory :
Capacitors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Brand :
Product :
General Type MLCCs
Class :
Class 1
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tradename :
GoldMax
Tolerance :
5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Operating Temperature Range :
- 55 C to + 125 C
Failure Rate :
Equivalent Series Resistance Type :
Extreme Low
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.260 (6.60mm)
Product Type :
Ceramic Capacitors
Microwave Application :
No
Case Style :
Dipped
Introducing Ceramic Capacitors KEMET C322C332J1G5TA7303 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:100Vdc, Mounting Type:Through Hole, Type:Goldmax C0G Dielectric Commercial Grade MLCCs, Package / Case:Radial, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, C322C332J1G5TA7303 pinout, C322C332J1G5TA7303 datasheet PDF, C322C332J1G5TA7303 amp .Beyond Ceramic Capacitors KEMET C322C332J1G5TA7303 ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KEMET C322C332J1G5TA7303
GoldMax 300 Comm C0G 3300 pF 100V Ceramic Capacitor 5% C0G, NP0 0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm) -55°C ~ 125°C Through Hole Radial