C322C330J1G5TA
Mfr.Part #
C322C330J1G5TA
Package / Case
Dipped
Description
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
9 Weeks
Depth :
3.18mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
Radial
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
100V
Mount :
Through Hole
Published :
Dielectric :
C0G
Tolerance :
5%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Pitch :
5.08mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
33pF
Dissipation Factor :
0.1 %
Width :
5.08mm
Size Code :
HTS Code :
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Dipped
Radiation Hardening :
No
Height :
3.18mm
Terminal Shape :
Wire
Packaging :
Bulk
Temperature Characteristics Code :
C0G
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Length :
6.6mm
Multilayer :
yes
Datasheets
C322C330J1G5TA
KEMET C322C330J1G5TA
33pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Dipped