C322C300KAG5TA
Mfr.Part #
C322C300KAG5TA
Description
CAP CER RAD 30PF 250V C0G 10%
Stock
427
In Stock :
427
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Feature :
Low ESL
Capacitance :
30pF
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Package / Case :
Radial
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Style :
Formed Leads
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Voltage - Rated :
250V
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
C322C300KAG5TA
KEMET C322C300KAG5TA
GoldMax 300 Comm C0G 30pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial