C322C273J1G5TA
Mfr.Part #
C322C273J1G5TA
Description
CAP CER 0.027UF 100V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.027μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
Radial
Lead Style :
Formed Leads
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Feature :
Low ESL
Datasheets
C322C273J1G5TA
KEMET C322C273J1G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 0.027μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C322C273J1G5TA Overview
A 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
C322C273J1G5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm