C322C225K5N5TA91707303
Mfr.Part #
C322C225K5N5TA91707303
Description
CAP CER RAD 2.2F 50V X8L 10%
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Lead Style :
Formed Leads
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Coefficient :
X8L
Size / Dimension :
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Tolerance :
±10%
Capacitance :
2.2 μF
Voltage - Rated :
50V
Features :
High Temperature
Height - Seated (Max) :
0.260" (6.60mm)
Package / Case :
Radial
Applications :
Automotive
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Product Status :
Active
Thickness (Max) :
KEMET C322C225K5N5TA91707303
2.2 μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X8L 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) -55°C ~ 150°C Through Hole Radial
C322C225K5N5TA91707303 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X8L.
C322C225K5N5TA91707303 Features
a size/dimension of 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)