C322C225K5N5TA91707301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C322C225K5N5TA91707301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER RAD 2.2F 50V X8L 10%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mounting Type :
Through Hole
Package :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
2.2 μF
Ratings :
AEC-Q200
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
X8L
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Series :
GoldMax 300 Auto X8L HT150C
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Radial
Features :
High Temperature
Applications :
Automotive
Height - Seated (Max) :
0.260" (6.60mm)
Thickness (Max) :
Lead Style :
Formed Leads
KEMET C322C225K5N5TA91707301
GoldMax 300 Auto X8L HT150C 2.2 μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X8L 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) -55°C ~ 150°C Through Hole Radial
C322C225K5N5TA91707301 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm).In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C322C225K5N5TA91707301 Features
a size/dimension of 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)