C322C154F5G5TA7301
Mfr.Part #
C322C154F5G5TA7301
Description
CAP CER 0.15UF 50V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
0.15μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Feature :
Low ESL
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Through Hole
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Style :
Formed Leads
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
KEMET C322C154F5G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.15μF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C322C154F5G5TA7301 Overview
A 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
C322C154F5G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm