C322C154F5G5TA
Mfr.Part #
C322C154F5G5TA
Description
CAP CER 0.15UF 50V C0G/NP0 RAD
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Capacitance :
0.15μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
C322C154F5G5TA
KEMET C322C154F5G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 0.15μF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C322C154F5G5TA Overview
Ceramic capacitor is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
C322C154F5G5TA Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm