C322C105K1R5TA7301
Mfr.Part #
C322C105K1R5TA7301
Description
CAP CER 1UF 100V X7R RADIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Style :
Formed Leads
Package / Case :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
1μF
Series :
GoldMax 300 Comm X7R
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
yes
KEMET C322C105K1R5TA7301
GoldMax 300 Comm X7R 1μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
C322C105K1R5TA7301 Overview
A program's size/dimension is 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C322C105K1R5TA7301 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm